Opozice nemá jinou možnost - a v případě Mostu to platí dvojnásob - jak upozornit občany na zvěrstva prováděná koalicí, než čekat na chybu koalice. A když už nedostane prostor jinak, tak třeba nepodpořit program zasedání. Základní úlohou primátora je, že musí mít přehled o tom, kolik vlastně má přítomných „svých“ zastupitelů na jednání. Pokud zjistí, že mu chybí jeden hlas, tak je pravidlem a slušností, požádat opozici o podporu. To pochopitelně pan primátor neučinil. A tak opozice pro program nezvedla ruku – hlas totiž chyběl koalici, ne opozici. Možná by se měl primátor tato základní pravidla fungování opozice a koalice konečně naučit.

Opozice v našem zastupitelstvu nemá možnost zastavit nepravosti, jako je třeba výměna jednoho z nejlukrativnějších pozemků v centru města za naprosto bezcenné kousky pozemků po celém Mostě s panem Zelenkou. Odpověď vedení radnice na protest opozice byla opravdu zarážející – město prý od Zelenky dostalo „strategicky důležité pozemky“. A tak pozor, vážení občané, až pojedete kolem bývalé Severografie (která patří Zelenkovi), až pojedete na Skyřice, kolem kousku pozemku vedle plechových hal, až půjdete kolem záhonků u Zelenkovo „bonbónků“ v ulici Bělehradská, až půjdete kolem svahu s keříky a billboardem u pošty atd., tak vězte, že jdete kolem strategicky důležitých pozemků. Stejné to bylo se schválením dotace na fotbal, u které nikdo neví, kde vlastně skončila a kontrolu za město provádějí lidé, kteří fotbal vedou a byli příjemci dotace, atd. Jak se má opozice bránit? Bohužel jenom tím, že čeká na chybu koalice.

A tak se nabízí pár otázek.

Pane primátore, nebylo by lepší, místo vydání vyhlášky, která většině občanů Mostu mnoho nepřinese (protože vydat jí jenom pro Souš by bylo hloupé), sejít se s oběma stranami a hledat vzájemné kompromisy, které by vedly ke vzájemné dohodě garantované městem? (to byste se ale musel opakovaně s aktéry sporu scházet a na to asi nemáte čas).

Pane primátore, opravdu chcete tvrdit, že rozšíření protialkoholové vyhlášky o několik dalších ulic je nezbytně nutné zrovna 23. února, když vám na městě žádosti o toto rozšíření leží dlouhé měsíce? (tato vyhláška se rozšiřuje již několik let a na žádost občanů se ještě několikrát rozšiřovat bude).
Pane primátore, opravdu vyjednáváte tak velikou stavbu a úvěr na ní tak děsně akčně, že vám banka nepodrží výhodný úrok o čtrnáct dní déle? (jestli ano, tak potěš nás za takové odborníky pán Bůh).

Pane primátore, neměl byste se spíše než vytvářet paniku mezi občany, zamyslet nad svou prací? (kéž by).

Sdružení Mostečané Mostu

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz