Sdružení otevřelo volební a kontaktní kancelář

Rezidence Odeon – podloubí, 1. náměstí, Most. To je adresa volební a kontaktní kanceláře Sdružení Mostečané Mostu (viz snímky), která byla otevřena v pondělí 8. září t. r. v 15 hodin.

ABY SE ZEPTALI

„Otevíráme ji proto, aby se všichni občané Mostu mohli přijít seznámit s naším volebním programem, aby se nás zeptali na to, jak jsme plnili předcházející volební program a jaké jsme si stanovili cíle a úkoly pro příští volební období,“ řekl v úvodní řeči předseda sdružení Jan Syrový, jenž zdůraznil, že volební program byl sestaven podle přání a připomínek obyvatel Mostu vyslovených prostřednictvím ankety Sdružení Mostečané Mostu (volební číslo 3) orientované na všechny oblasti života města.

DESATERO

„Hlavní je volební desatero na banneru za mnou, uvnitř ve volební kanceláři jsou k dispozici různé tiskoviny, propagační předměty, je to místo, kde se můžeme pochlubit tím, že jsme splnili volební program v letech 2010 – 2014, stejně jako v letech 2006 – 2010,“ podtrhl Jan Syrový. Vlajkovou lodí SMM zůstává bezplatný svoz odpadu a zachování MHD zdarma pro děti školou povinné a seniory nad 65 let. Stálicí zůstává transparentní zadávání zakázek a novinkou je snaha o převzetí mostecké nemocnice pod řízení města. „To abychom do nemocnice opět mohli chodit s důvěrou a aby se vrátila dřívější proslulá kvalita do všech oddělení,“ řekl Jan Syrový. Velkou pozornost hodlá SMM věnovat městským parkům s cílem přebudovat Šibeník v park pro celou rodinu.

KANCELÁŘ I POCHŮZKY

„Tady je hlavní místnost, do které vejdou lidé z náměstí, zde mohou podepsat petici na převedení mostecké nemocnice z Krajské zdravotní na město, dostanou drobné upomínkové předměty, volební desatero a celý podrobný program. Mohou se zde vyptávat našich zastupitelů, a dostanou od nich uspokojivé odpovědi,“ popsala zařízení Blanka Nešporová, vedoucí kanceláře. Ta je otevřena od pondělí do pátku od 10.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin. V kanceláři budou zastupitelé ze SMM sloužit půldenní služby. Odpoledne (za pěkného počasí) od 14.00 do 16.00 hodin budou náměstím korzovat dvojice poslanců. Ty budou diskutovat s občany a vysvětlovat volební program.

Vedle hlavní místnosti je sklad sloužící k uložení materiálů a nad schodištěm v hlavní místnosti je zázemí pro sloužící zastupitele. „V případě příhodného počasí vyneseme stoly ven před kancelář a budeme diskutovat s lidmi v podloubí,“ sdělila Blanka Nešporová.

PRVNÍ NÁVŠTĚVNÍCI

Hned po otevření kanceláře zavítali do ní první návštěvníci a připojili podpisy na petiční archy.

„Je to tady krásné, líbí se mi to tu. Výhodou je, že se tady dá podepsat petice. Je to dobře, že Sdružení Mostečané Mostu otevřelo svoji kancelář, má vyhovující otevírací dobu, je to dobré pro lidi, že si mohou přijít pro informace,“ řekl nám mladík v bílém oblečení, jenž se nepředstavil.

DALŠÍ OHLASY

Jaroslav Váňa, 21 let, dělník-operátor: Petici jsem podepsal, protože jsem slyšel, že je to hrozná nemocnice. A nejen slyšel. Moje kamarádka v ní potratila. Chtěl bych, aby se to neopakovalo. Před mnoha lety jsem byl s nemocnicí nadmíru spokojen. Proto rozumím požadavku lidí vrátit do mostecké nemocnice tehdejší kvalitu, byla na špičkové úrovni. Petici jsem podepsal, aby se situace zlepšila. Nápad zřídit kancelář je výborný, lidé v ní dostanou potřebné informace.

Martin Stránský, 18 let, hlídač: Petici jsem podepsal, protože si myslím, že nemocnice má patřit městu Most, ne Ústeckému kraji. Bude to dobré pro obyvatele Mostu.

Ladislav Ochtábec, 50 let, technik: Dělám technika na Vršanské uhelné, starám se o pásové dopravníky. Jsem kandidátem na zastupitele, jako nováček nevím, co mě v komunální politice čeká. Jsem zvědav, co se bude dít. Ztotožňuji se s volebním desaterem SMM. Především chci, aby ve městě byl klid, pořádek, bezpečí. Také jsem podepsal petici. Jsem už člověk v letech, takže bych byl rád, aby péče o zdraví lidí byla svěřena někomu, kdo jí rozumí. Co jsem se dočetl, tak Krajská zdravotní tento úkol nezvládá. Proto se ztotožňuji také s předsevzetím sdružení, že by bylo dobré převést nemocnici pod město. Byl bych rád, aby to vyšlo.

Vlasta Šoltysová, 41 let, novinářka, Homér: Volební a kontaktní kancelář je atraktivní, moc hezká, útulně zařízená, otevírací hodiny jsou úplně skvělé, nabízejí velký prostor občanům. Otevření kanceláře je určitě dobrá věc. Je super, že lidé mohou být v přímém kontaktu se zastupiteli, že si mohou popovídat s politiky z očí do očí a zeptat se na to, co lidi zrovna trápí, co potřebují vědět, zjistit co a jak. Kancelář je určitě dobrá věc.

Roman Antoš, 51 let, strážník Městské policie Most: Na dění týkající se této kanceláře v roce 2010 vzpomínám dodnes. Na náměstí byla akce, které přihlíželo několik tisíc lidí. Ti si chodili do kanceláře pro taštičky s upomínkovými předměty. Zájem byl velký, dokonce tak velký, že se málem vyvalily z rámu vchodové dveře. Měl jsem je doslova na zádech, abych je uchránil před davem. Dveře naštěstí zůstaly celé. Nával lidí byl děsivý. Pod jejich rukama mizely balonky, nestíhali jsme je hlídat. Kdyby stejná situace nastala i letos, tak by mi to už nevadilo, protože máme zkušenost, byl by to přínos. Chumel lidí způsobil herec a zpěvák Pepa Vojtek. Měl tady po představení autogramiádu, musel ale utéct před diváky dovnitř kanceláře a my jsme ho v ní hlídali. Vojtek byl pro lidi magnet, tím SMM moc pomohl, zájem lidí o sdružení vzrostl.

 

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika