V návrhu upozorňuje Sdružení Mostečané Mostu na skutečnost, že hlavní volební soupeř – Severočeši Most se svým kandidátem Jiřím Zelenkou – používal v kampani neférové praktiky. Podle názoru sdružení kampaň „vybočila z rámce civilní etiky a morálky, která je standardem všedního života, ale vymkla se i z rámce běžné volební kampaně. Základem takové kampaně musejí být především principy demokratické společnosti, tak jak o nich hovoří i článek 22 Listiny základních práva a svobod. Soutěž politických stran tedy musí umožňovat a ochraňovat svobodnou soutěž politických sil v demokratické společnosti.“

V předvolební kampani byly používány proti SMM zkreslená a lživá tvrzení. „Jejich jediným cílem bylo poškození dobrého jména a politické prestiže kandidátů a činovníků navrhovatele, či navrhovatele jako celku. Svým objemem, délkou a intenzitou tato kampaň zcela zásadním způsobem ovlivnila a zkreslila svobodnou vůli voličů,“ míní SMM v návrhu. Jeho součástí je příloha dokumentů jako důkazních prostředků pro soud o vedení kampaně Severočechy Most.

2014-10-24 neplatnost

Nechybí mezi nimi ani dokumentace k předvolebním billboardům s fotografií nynější první náměstkyně primátora Hany Jeníčkové. Ta byla na kandidátce SMM až šestá v pořadí, z čehož je zřejmé, že se primátorkou stát nemohla, přesto však text billboardu tvrdil „Těším se na post primátorky, nezklamu Vás.“ Ve vztahu k voličům jde vysloveně o podvod. Kandidátem na primátora je za SMM Jan Syrový, nynější ředitel Technických služeb města Mostu.

Jak novináři sami v průběhu volební kampaně zjistili, byla zneužita fotografie krajské redakce jednoho z celostátních deníků, bylo vyretušováno pozadí snímku a ten byl celý rozostřen, aby kandidující vypadala na fotografii tak, že není při smyslech. Žurnalisté zjistili i to, že na billboardu „podepsané“ Sdružení Mostečané Mostu není jeho autorem. „Tato kampaň prostřednictvím neoprávněně užité a zkreslené fotografie spolu s napodobením grafiky SMM dehonestovala osobu kandidátky hnutí JUDr. Hany Jeníčkové,“ konstatuje dokument určený soudu.

Kampaň Severočechů Most měla podle poznatků vedení SMM za následek „fatální zkreslení výsledků voleb“, a proto se rozhodlo podat návrh na rozhodnutí o jejich neplatnosti.

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz