Dávno už je po volbách, ale lži o Sdružení Mostečané Mostu se šíří dál. K uším občanů se dostávají i nové. Jednou z takových „novinek" je fáma o tom, že výherci automobilů vylosovaní na dvou koncertech na 1. náměstí v Mostě výhry vůbec nedostali, v lepším případě je dostali, ale následně je museli vrátit, protože SMM ve volbách nezvítězilo.

Ani jedna ze zvěstí není pravdivá. Výherci si vozy vyzvedli a užívají si jich. Vrátit je nemuseli, protože v pravidlech losovací akce nebyla podmínka vítězství SMM ve volbách.

Je jasné, že nové lži mají opět poškodit naše sdružení.

Jak to bylo

Sdružení Mostečané Mostu zůstalo věrno své tradici a v předvolební kampani umožnilo dvěma občanům, kteří se zúčastnili kulturních vystoupení na 1. náměstí v Mostě, vyhrát automobily. Tentokrát se losovalo 2. a 9. října a ve hře byly dva vozy značky Hyundai. Jeden měl barvu bílou a druhý světle modrou.

2014-11-03 auta 1

Petr Drahokoupil

Jmenovaný muž byl prvním výhercem, a proto si mohl barvu vozu vybrat. Dal přednost modré. Je to podle něj pořádná barva. Je mu 48 let, pracuje jako strojní zámečník u soukromé německé firmy v areálu chemických závodů. Nemá řidičák, takže se nechá vozit – a to velice rád, jak prozradil v rozhovoru s námi. Má čtyři děti, z toho tři ve věku 20 – 30 let a ty papíry mají a o řízení auta se prý rády poperou. Jeden ze synů dokonce pracuje v automobilce. Z výhry byl Petr Drahokoupil tak nadšený, že následujícího dne nemohl do práce. Vzal si dovolenou. Oslava byla velká nejen co do množství vypitého alkoholu, ale i množstvím účastníků. „Manželka obvolala během půlhodiny telefonní seznam, volala snad všem známým, že jsme vyhráli," prozradil a dodal: „Já jsem rumovej, čili pil jsem rum, ostatní si dávali whisky." Rodinu má v Liberci, a proto dá přednost dálkovým jízdám před popojížděním po Mostě. Rozhodně upřednostní výlety. „Jezdit do práce s takovým vozem – to nemá cenu, byla by to škoda," uvedl Petr Drahokoupil.

2014-11-03 auta 2

David Linhart

Druhým výhercem byl 22letý nezaměstnaný kuchař. Ten, když slyšel z reprobeden na náměstí svoje jméno a příjmení, viditelně pobledl a málem ani nevyšel po schodech na pódium, aby si převzal klíč od automobilu. „Na drogách a ani opilý jsem nebyl," ujistil nás a doplnil: „Prostě psychicky jsem nezvládl situaci, byl jsem omámený radostí, nechápal jsem, jak je vůbec možné, že jsem vyhrál." David Linhart vystudoval Střední odbornou školu gastronomie a služeb v ulici Jana Palacha. Šachy, počítačové hry a popíjení s kamarády jsou jeho koníčky. Řidičák nemá. Bude ho vozit kamarád. Papíry si hodlá udělat v nejbližších měsících. Vozu si chce užívat na blbnutí po městě. „Nebudu dodržovat předpisy, ještě je ve mně troška puberťáka," vysvětlil. Touží po audině, i když Hyundai není špatná značka.

2014-11-03 auta 4

Jan Šplíchal

Tento muž je zástupcem firmy Hyundai – manažerem prodeje pro velkoodběratele. Měl na starost předání vozů výhercům. „Ti dostali vozy Hyundai, konkrétně model i10. Jedná se o nejmenší městské vozy výrobce. „Vybrali jsme je z toho důvodu, že jsme předpokládali, že vyhrají obyvatelé Mostu. Je to ideální vůz pro jízdu po městě i pro parkování," sdělil. Vozy mají pětiletou záruku od výrobce bez sledování najetých kilometrů. „Svým výrobkům věříme a dovolili jsme si proto dát takovou velkou záruku. Sám mám vůz Hyundai a jsem s ním velmi spokojený. Jezdím v modelu i30, což je kombík výborný pro rodinu. Mám ho dva roky. Předtím jsem rovněž jezdil s vozy Hyundai. S touto značkou panovala v mé rodině vždy spokojenost," svěřil se manažer.

 

 

 

Text a foto: Petr PROKEŠ

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz