Sdružení Mostečané Mostu neuspělo s obsáhlým návrhem na neplatnost komunálních voleb v Mostě. Krajský soud v Ústí nad Labem podnět v úterý 18. listopadu zamítl. Dvojnásobný vítěz voleb z let 2006 a 2010 tak v letošním klání volebních subjektů definitivně skončil na druhém místě s počtem deseti mandátů.

Podrobné vyjádření soudu přinášíme níže.

A jaká je naše reakce coby navrhovatele zneplatnění voleb? „Sdružení Mostečané Mostu respektuje rozhodnutí krajského soudu. Z hlediska volebního soudnictví se vlastně nic nestalo. Bylo sice konstatováno, že předmětné výroky proti našemu sdružení byly velice ostré a adresné, ovšem soud s politováním konstatoval, že daná prohlášení jsou odrazem soudobé politické kultury a nevybočují ze současné úrovně vyjadřování ústavních činitelů a vrcholných politiků. Soud sdružení vyčetl, že se nebránilo. Měli jsme se prý bránit stejnou měrou, jakou jsme byli napadeni. To bychom ale klesli na úroveň hulvátů, gaunerů a nevychovanců – a to nikdo z nás nechtěl. Jsme rádi, že alespoň v závěru soud konstatoval, že došlo nesporně k porušení zákona. Máme se prý bránit soudně, což také učiníme. Nejde totiž ani tak o výsledek voleb, ten rozhodli voliči, ale jde o morálku, etiku a základní lidskou slušnost. To, co se stalo nám, se totiž může stát v budoucnosti komukoli," reagoval pro média František Ryba, sekretář Sdružení Mostečané Mostu.

 

» pdfUSNESENÍ KRAJSKÉHO SOUDU

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz