Zemřela oblíbená zastupitelka a předsedkyně SVJ

Mostecké středeční ráno 28. srpna přineslo smutnou zprávu. Ve věku 59 let zemřela zastupitelka statutárního města BLANKA NEŠPOROVÁ.

Zradilo ji zdraví. Po delší dobu bojovala se závažnými onemocněními. I přesto, že byla zvyklá nevzdávat se nejen na politickém kolbišti, tentokrát se na ní štěstí neusmálo.

Blanka Nešporová byla mosteckými občany velmi oblíbená. Voliči jí opakovaně dávali důvěru, kterou proměnila v mandát k výkonu funkce zastupitelky. Věnovala se mu v modrobílých barvách Sdružení Mostečané Mostu (SMM). V roce 2000 se podílela na založení tohoto občanského sdružení a vždy patřila mezi jeho nejaktivnější členy. Byla mimo jiné známa i tím, že se neustále zajímala o názory občanů, s těmi byla v soustavném kontaktu, naslouchala jejich připomínkám a ty využívala ve své zastupitelské činnosti při prosazování jejich námětů na zlepšení života v Mostě. V tomto volebním období byla členkou komise sociální a národních menšin.

K lidem měla vždycky blízko, o čemž svědčí také mnohaletý výkon funkce předsedkyně společenství vlastníků jednotek č. 197 v bloku 250A v ulici Zdeňka Fibicha. V domě odváděla perfektní práci pro zajištění podmínek ke kvalitnímu bydlení a spokojenosti bydlících. Organizační schopnosti, racionální přístup k řešení problémů, nesmiřitelnost k lajdáctví a nepořádku, ale i lidský přístup k jednotlivcům tvořily základní charakteristiku jejího člověčenství.

Byla zdravotní sestrou. Tuto profesi vnímala jako širší poslání orientované na pomoc lidem ve složitých životních situacích.

Odešla velká osobnost politického života i segmentu bydlení ve městě pod Hněvínem, které tak milovala.

Členové SMM a pracovníci SBD Krušnohor na ni vzpomínají s velkou úctou. Byla pro ně v mnohém příkladná.

Text: Petr PROKEŠ

Foto: Daniel ŠEINER

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Blanka Nešporová

Mostecké středeční ráno 28. srpna 2019 přineslo smutnou zprávu. Ve věku 59 let zemřela zastupitelka statutárního města BLANKA NEŠPOROVÁ.

Zradilo ji zdraví. Po delší dobu bojovala se závažnými onemocněními. I přesto, že byla zvyklá nevzdávat se nejen na politickém kolbišti, tentokrát se na ní štěstí neusmálo.

Blanka Nešporová

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz