Ústavní soud: V Mostě nedošlo k porušení volebního zákona

V novinách jste si dnes mohli přečíst několik zajímavých článků na téma rozhodntí Ústavního soudu České republiky.

V posledním odkazu přinášíme i celé znění usnesení soudu.

Co o této kauze napsaly noviny a jiná média si přečtěte zde:

PF 2019

Přejeme vše dobré do nového roku 2019!

Schválili jsme rozpočet!

Ve čtvrtek 13. 12. se konalo poslední zasedání zastupitelstva letošního roku. Jedním ze zásadních bodů byl rozpočet našeho města pro rok 2019.

Napadení regulérnosti voleb - tiskové prohlášení SMM

Vážení spoluobčané města Mostu,
v nedávno proběhlých volbách do Zastupitelstva města Mostu se ucházelo o vaši přízeň dvanáct politických subjektů. V jejich volebních programech byl téměř u všech kladen důraz na nutnost řešit mimo jiné i otázku bezpečnosti. Někteří použili termín Nulová tolerance, jiní argumentovali vyjádřením Řešení nepřizpůsobivých občanů atd.

Slzy tajemnici asi nepomůžou

Jana Čejková, tajemnice Magistrátu města Mostu, čelí u okresního soudu obžalobě. Jde o případ voleb do Senátu v roce 2016, které Nejvyšší správní soud prohlásil za neplatné. Začátkem roku 2017 se musely opakovat. Stalo se tak proto, že Jana Čejková, která plnila funkci registračního orgánu, postupovala v rozporu s volebním zákonem a umožnila kandidovat osobě, jejíž kandidátní listina nebyla od samého počátku platná.

Nic co bychom nečekali

Nic, co bychom nečekali...

Tak nám do schránek tři dny před volbami dorazily „Noviny - Náš Krušnohor“. „Noviny“, ve kterých není uveden jediný autor, není zde uveden vydavatel, tiráž, ani název tiskárny. Věříte něčemu, co není podepsané?

LOSOVÁNÍ - výherní listina!

Dne 1. 10. 2018 v 15.00 hodin proběhlo za účasti notářky Mgr. Aleny Zahradníkové a svědků vylosování výherců 3 televizorů a 25 tabletů v rámci volební kampaně Sdružení Mostečané Mostu. Vylosovány byly tyto kupony:

Tiskové prohlášení - o osudu heren rozhodnou až volby!

Zastupitelé zvolení za Sdružení Mostečané Mostu (SMM), ANO 2011 a KSČM již několik let navrhují zrušení hazardu ve statutárním městě Mostu. Vždy byli arogantně odmítnuti koalicí Severočeši Most (dnes ProMost), ODS a ČSSD. Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva opět požádali o zařazení tohoto bodu na jednání. A opět v čele s „bojovnicí“ za práva občanů Mostu doktorkou Alenou Dernerovou a „právníkem“ Janem Paparegou tento návrh odmítli.

Tiskové prohlášení SBDK a SMM

V pondělí 17. září 2018 svolalo vedení statutárního města Mostu tiskovou konferenci, na níž s vážnou tváří předstoupila „liga spravedlivých“ a ten nejspravedlivější a také právně „nejzdatnější“ – primátor Paparega – oznámil světu, že byla konečně rozluštěna záhada toho, kdo vlastně může za marasmus města Mostu. Úspěšnými luštiteli byli uvedení přítomní.

SMM jde do voleb se čtyřkou

Sdružení Mostečané Mostu (SMM) bude v komunálních volbách 2018 provázet číslo 4. Rozhodlo o tom losování (viz foto), jež proběhlo na mosteckém magistrátu v pondělí 20. srpna v 16.00 hodin a týkalo se volebních stran v obcích spadajících pod obec III. typu (Most). Čtyřka se objeví nejen na hlasovacích lístcích s kandidáty SMM, ale také na všech předvolebních materiálech SMM.

                                                          Text a foto: Petr Prokeš

Přijďte pobesedovat s kandidáty SMM!

Sdružení Mostečané Mostu (SMM) pořádá setkání s obyvateli města. A nebude to setkání jen tak nějaké „obyčejné“.

Jdeme správnou cestou!

To, že se Sdružení Mostečané Mostu ubírá správným směrem, dokládá to, že jsme dokázali intenzivním tlakem donutit vedení města, aby vyhlásilo bezdoplatkové zóny pro oblasti města s bytovými domy.

Jít či nejít do komunální politiky?

Tuto otázku si kladou občané, kteří byli osloveni politickými stranami a hnutími, aby se stali součástí jejich kandidátek a po zvolení se aktivně – již jako zastupitelé – účastnili dění v komunální politice. Mnozí oslovení ale váhají, protože se obávají rizik spojených s výkonem zastupitelského mandátu.

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz