Opravdu jde o předvolební populismus?

 Pane generální řediteli Krajské zdravotní, a. s., Petře Fialo, ve svých reakcích na návrh Sdružení Mostečané Mostu (SMM) na převedení řízení Nemocnice Most z rukou Vaší společnosti do rukou statutárního města Mostu tvrdíte ve sdělovacích prostředcích, že populismus zvítězil nad zdravým úsudkem.Proto se Vás chceme zeptat:

 

Je projevem populismu zjištění, že…

 1. …občané musejí jezdit mnoho kilometrů do jiných nemocnic, aby prodělali tzv. základní vyšetření či jiná vyšetření, která nyní neumí zajistit dříve kvalitou celostátně proslulá a službami oplývající Nemocnice Most?
 2. …ženy dojíždějí na vyšetření mamografem do Chomutova, protože v Mostě je zastaralé zařízení?
 3. …pacienti z Mostecka dlouho čekají na vyšetření prostřednictvím magnetické rezonance, protože Nemocnice Most takové zařízení nemá?
 4. …do Nemocnice Most musíte na vyšetření s cizojazyčnými slovníky v rukách, abyste se vůbec domluvil s některými lékaři?
 5. …pacienti upozorňují na zastaralost přístrojového vybavení? A víte vůbec, jak se o něm vyjadřují lékaři – tedy lidé, kteří tato zařízení denně používají?
 6. …pacienti si stěžují na nervozitu zdravotnického personálu vyvolanou celkově nedobrým stavem nemocnice?
 7. …v Nemocnici Most jsou prapodivně fungující výtahy, v nichž má člověk obavu o zachování svého zdraví či dokonce života?
 8. …v Nemocnici Most jsou nevyhovující záchody pro veřejnost, na kterých chybí toaletní papír, u umyvadel vodovodní kohoutky a osvětlení je nefunkční?
 9. …Nemocnice Most připomíná zařízení z arabského světa, ve kterém se čistotě zrovna moc nevede?
 10. …budovy vypadají jako pomníky dávného architektonického období bez náznaku vůle o jejich současnou revitalizaci?
 11. …pacienti sedí v čekárnách na chodbách, kde visí kabely, jsou potrhané sedačky a špinavé malby?
 12. …pokud se snažíte dostat vozem do Nemocnice Most, že není kde zaparkovat? Kde je Vámi slíbených 80 nových parkovacích míst?
 13. …hospodářské výsledky Nemocnice Most jsou po desetiletém působení Krajské zdravotní, a. s., vpravdě tristní?

Uvedená zjištění nás vedla k poznání, že mostecká veřejnost je velice nespokojena s nynějším stavem nemocnice a požaduje provedení nápravy. Naším úkolem je občanům pomoci. Jsme volebním subjektem, jenž působí na mostecké politické scéně 14 let a který ve dvou volebních obdobích výrazným způsobem zvítězil a nese tudíž odpovědnost za vývoj statutárního města Most. Bylo by od nás neférové, kdybychom kritiku občanů na kdysi skvělé zdravotnické zařízení neslyšeli. Protože nejsme hluší, zlepšení poměrů v Nemocnici Most se stalo nedílnou součástí našeho volebního programu. Ten jsme vždy splnili a v našem úsilí nehodláme polevit ani v novém volebním období. Domníváte se, že vyslyšet přání občanů je populismus?

 

Rada Sdružení Mostečané Mostu

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika