Máme toho už dost, podáváme trestní oznámení, řekli radní

Radním města Mostu došla trpělivost. Na Jiřího Zelenku, jenž soustavně mediálně vystupuje za hnutí Severočeši Most, podávají trestní oznámení. Dospěli k závěru, že svým veřejným výrokem proneseným pro Mostecký deník naplnil skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

Usnesli se na tom na mimořádném zasedání rady města svolaném v předposlední říjnový den.

„Prohráli a potřebují se udržet co nejdéle na svých postech. ... Potřebují tam být, protože podepisují smlouvy. Už podepsali kontrakty asi za půl miliardy," nechal se slyšet Jiří Zelenka v internetovém i tištěném vydání novin ze dne 27. října.

„Formulace z jeho strany byla jasná, že po volbách jako kdyby byly uzavřeny smlouvy za půl miliardy, my tady jednoznačně dokládáme, že tomu tak není," řekl předseda Sdružení Mostečané Mostu a radní Jan Syrový a nabídl novinářům, aby si smlouvy podepsané v říjnu na místě prohlédli.

„To, že je vyjádření pana Zelenky zjevný nesmysl, lze zjistit jednoduše z veřejného rozpočtu města Mostu. Půl miliardy korun představuje šedesát procent rozpočtu. Jeho prohlášení chápu jako plácnutí do vody, aby dokázal co nejvíce očernit Radu města Mostu", okomentoval náměstek primátora Luboš Pitín (SMM).

„Očernění radních, že utrácejí peníze a že podepsali smlouvy za půl miliardy, to není žádná banální záležitost," zdůvodnila první náměstkyně primátora Hana Jeníčková (SMM), proč se radní rozhodli jít cestou trestního práva.

2014-10-31 to-na-zelenkuTi seznámili novináře na mimořádné tiskovce se smlouvami, jejichž prodloužení bylo rozhodnutím rady v posledních týdnech schváleno. Jedná se o smlouvu se sdružením Media Live, které pro město zajišťuje natáčení a zpracování audiovizuálních reportáží TV Most Expres v objemu 702 tisíc korun pro rok 2015, smlouvu se společností Raprint na grafickou a předtiskovou přípravu, inzerci, tisk a dopravu Mosteckých listů pro rok 2015 za 745 250 Kč a smlouvu s Ponte records na správu velkoplošné obrazovky magistrátu v objemu 480 tisíc korun pro rok 2015. „Celkově se tedy jedná o částku 1 927 250 korun bez DPH, včetně daně tedy 2 287 258 Kč," spočítali radní.
Dále bylo schváleno prodloužení smluv týkajících se veřejného osvětlení v objemu zhruba 5,9 milionu Kč na dobu sedmi let.

 

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz