Peníze na dětský a mládežnický sport se budou rozdávat podle obličejů vedoucích oddílů a klubů?

Rodiče hokejistů se bouří – oznamoval titulek článku, který vyšel v Mosteckém deníku v úterý 27. ledna. Text z pera sportovního redaktora Václava Veverky nenechal klidným výkonného sekretáře Sdružení Mostečané Mostu Františka Rybu.

Ten proto písemně reagoval a do redakce Mosteckého deníku zaslal své vyjádření. V plném rozsahu jej přinášíme níže.

Co Františka Rybu popudilo? Výroky dvou představitelů města – primátora Jana Paparegy (nezávislého na kandidátce Severočechů Most) a jeho prvního náměstka Marka Hrvola (SčMo).

Zvláště druhý jmenovaný se vyznamenal. „Hospodaření klubu podle pana Pitína je pro nás netransparentní," měl říci náměstek podle uvedeného článku rozzlobeným rodičům malých hokejistů, kteří se shromáždili v restauraci zimního stadionu, aby veřejně vyjádřili svoji nespokojenost s tím, že v rámci rozpočtového provizoria města hokejové sdružení nedostane pro mládež ani korunu a podle návrhu rozpočtu by mělo čerpat z městské pokladny jen jeden milion korun, zatímco vloni to byly miliony tři. Rodiče v přeplněné restauraci proto vyjadřovali obavy o další existenci mládežnického hokeje v Mostě.

Výrok Marka Hrvola v podstatě znamenal výzvu pro Luboše Pitína, předsedu výkonného výboru hokejového a krasobruslařského klubu Baníku Most, člena Sdružení Mostečané Mostu a bývalého náměstka primátora v době koaliční vlády SMM-ČSSD-ODS, aby rezignoval na svoji funkci.

Kdyby tak učinil, peníze pro mládežnický hokej by se v městské pokladně našly. Aspoň tak se to dá dovodit z obsahu článku a z výroků primátora Jana Paparegy pro Mostecký deník, v nichž naznačuje, že nebude problém poskytnout sportovním klubům finanční podporu v průběhu roku. V případě mládežnického hokeje by se tak mohlo stát jen při založení nového sdružení (rozumějte bez Luboše Pitína). Primátorova slova se snad ani jinak vyložit nedají.

Nevypadá to tedy tak, že nová městská koalice tvořená Severočechy Most, hnutím ANO a Komunistickou stranou Čech a Moravy bude peníze podporující sportovní činnost dětí a mládeže poskytovat podle obličejů vedoucích oddílů a klubů?

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

pdfPÍSEMNÁ REAKCE FRANTIŠKA RYBY PRO MOSTECKÝ DENÍK(197.5 KB)

jpgČLÁNEK V MOSTECKÉM DENÍKU

jpgČLÁNEK V MOSTECKÉM DENÍKU (pokračování)

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz