ANO ustoupilo od svého programu?

To bylo vloni pokřiku! Dejte více peněz na sport dětí a mládeže. Každoroční částka ve výši 83 – 86 milionů korun z městského rozpočtu je nedostatečná. Takové a další požadavky zněly z úst členů hnutí ANO, kteří vstoupili na politické kolbiště jako nováčkové, ale chovali se přitom jako ostřílení političtí matadoři. Bez jakékoliv zkušenosti v komunální politice přesně věděli, jak se co v ní má dělat.

Hnutí ANO tehdy přehlíželo skutečnost, že statutární město Most vydávalo za vlády Sdružení Mostečané Mostu (SMM) s koaličních partnerů na sportovní činnost dětí a mládeže v průměru dvojnásobek než český stát. Nepovšimlo si zřejmě ani toho, že činnost města byla v dané oblasti oceněna i udělením titulu Evropské město sportu 2015 a že přístup Mostu k dětským a mládežnickým sportovním kolektivům i k tělovýchovné činnosti obyvatel obecně má tak široký záběr, že mezinárodní komise složená z odborníků z různých států nemohla konstatovat nic jiného než to, že město pod Hněvínem naplňuje všechna kritéria a evropský titul si plně zaslouží. Protože komisaře nepostihl zelený zákal a měli tudíž dobrý zrak, viděli i to, co členové hnutí ANO ne, a na rovinu řekli, že Most je na tom nejlépe ze všech měst, jež předtím navštívili. Podle hnutí ANO bylo toto zřejmě všechno špatně a dalo by se proto předpokládat, že po volbách bude líp.

V rámci předvolebního běsnění se členové Babišova hnutí bili do prsou a slibovali, že se sportem dětí a mládeže budou ve své politické činnosti zabývat a že tělovýchova dostane velký prostor (když ten předtím byl tak „malý").

Nezůstalo jen u slovních proklamací. Sepsaný volební program opravdu věnoval tělovýchovné činnosti dětí a mládeže nemalou část svého textového rozsahu. Chvílemi to dokonce vypadalo tak, že mostečtí babišovci v rámci předvolebního harašení politickými zbraněmi překonají vše, co bylo doposud v dané oblasti vykonáno. Pomalu se zdálo, že hnutí ANO sportem žije a všechny nás mile překvapí. Sport byl prezentován jako jedna z priorit.

A nyní? Po předvolebním trojčení je veta – a pokud jde o sport dětí a mládeže, tak členy hnutí ANO jako kdyby postihl zelený zákal. Nevidí – a jak se zdá – tak ani neslyší (spoustu připomínek).

Při hlasování o městském rozpočtu na tento rok v zastupitelstvu a ještě předtím v Radě města Mostu zvedli ruku pro částku určenou na sport dětí a mládeže o 11 milionů korun nižší (než bývala za vlády SMM a jeho koaličních partnerů).

Kam se poděla předchozí ostrá kritika členů hnutí ANO na údajně nedostatečný objem financí pro sport dětí a mládeže? A jak nazvat částku ještě nižší, když ta předchozí (za vlád SMM) byla nedostatečná? Je dokonce tak malá, že se dá předpokládat ukončení činnosti některých klubů a oddílů.

2015-07-20 sportPodle nás – členů SMM – se jedná o velký problém. Rozpad sportovních oddílů a klubů může totiž znamenat odchod jejich členů na ulici, kde se budou věnovat drogám, konzumaci alkoholu, trestné činnosti. Ulice z nich může vychovat duševní a fyzické mrzáky. To je smyslem činnosti hnutí ANO v oblasti sportu dětí a mládeže?

Jak je možné, že mostečtí babišovci na jedné straně obrali sportující děti a mládež o 11 milionů a na straně druhé podpořili navýšení finančních odměn pro členy představenstva sportovní haly? Oproti rokům předcházejícím jde až o trojnásobné navýšení! To jsou ta úsporná opatření, o nichž představitelé hnutí ANO tak rádi hovoří?

Voliči věřili, že nový volební subjekt v mostecké komunální politice bude čestný, rovný, bojující proti trafikám a proti kartelům politiků a podnikatelů. Proto dostal jejich hlasy. A jaká je skutečnost? Není zrovna představenstvo sportovní haly názorným příkladem toho, že hnutí ANO podporou navýšení odměn členů tohoto orgánu vytváří politickou trafiku? Pro koho ji chystá? Pro své radní a zastupitele?

A nejde jen o představenstvo sportovní haly. Podle našich informací došlo k navýšení finančních odměn také u členů orgánů dalších společností vlastněných městem. V peněženkách těchto členů tedy zmizí oněch 11 milionů ušetřených na sportu dětí a mládeže?

Komu vlastně slouží hnutí ANO – sportujícím dětem a mládeži, nebo prospěchářům, kteří se zajímají jen o peníze za sezení v orgánech?

Jak se ke střetu krácení dotací pro dětské a mládežnické sportovce a narůstající odměny v orgánech a vytváření trafik postaví hnutí ANO v blízké budoucnosti? Dotace pro sport dostanou další K. O.?

 

Klub zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu
(11. 3. 2015)

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz