Jak na běžícím pásu podle hesla „Jsme vděční, tak se přece musíme odvděčit!“

Mostecké ANO „maká" – tak se pojďme podívat, co se za půl roku tomuto hnutí vlastně povedlo.

ANO v předvolební kampani slibovalo průhledné veřejné zakázky, nevytváření trafik, takové hospodaření s městskými penězi, aby se šetřilo a nekradlo. Slibovalo také, že politici budou slušní. A hlavně, nade vše jim byl občan a jeho blaho.

TRAFIKY

Po půl roce vládnutí je vše jinak. Trafiky se přidělují jak na běžícím pásu podle hesla „Jsme vděční, tak se musíme odvděčit".

PRAZVLÁŠTNÍ HOSPODAŘENÍ

S penězi se hospodaří opravdu prazvláštně. Podnikům s účastí města a sportovcům se sebralo z rozpočtu přes třicet milionů korun. Byli jsme ale ujištěni, že bude za co sekat trávu, že bude probíhat úklid města, budou stále stejně jezdit tramvaje a autobusy a hlavně, že naše děti budou sportovat v nezměněné míře. No hlavně, že se ušetřilo. Je otázkou, jestli to nebylo na úkor vymožeností zavedených pro všechny obyvatele Mostu a hlavně, jestli takto pokrácené rozpočty vydrží až do konce roku. Mladým sportovcům chybějí peníze již teď.

ŠETŘENÍ NARUBY?

Jestliže tedy ANO údajně nastolilo trend šetření, proč souhlasilo s tím, že do orgánů městských podniků se delegovalo více známých a rodinných příslušníků a hlavně přidaly se peníze na odměny členům orgánů? Například sportovní hala, kde se počítá každá koruna, aby bylo možno udržet vysoký standard jejího fungování, vyplatí dvojnásobek ročních odměn.

STRATEGICKÝ ŘEDITEL

V Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova se uměle vytvořilo místo pro strategického ředitele (že by další trafika???) – mimochodem, jaká asi může být strategie dopravního podniku? Řekli bychom, že vozit lidi z místa na místo a včas, na to potřebuje DPmML strategického ředitele? Pan Beneš, prozatímní ředitel tohoto podniku (opět žádné výběrové řízení), nedokázal zastupitelům vysvětlit, kdo toto místo vytvořil, kdo tam jmenoval p. Dunovského, zastupitele za vládnoucí garnituru, a nedokázal vysvětlit vlastně nic (divné, že by se vše dělalo na příkaz velkého šéfa představenstva?).

PERLIČKA

Sportovní hala je také perlička. Pan Formánek (opět zastupitel za vládnoucí garnituru) se představuje jako ředitel sportovní haly. Nikdo ale neví, že by bylo nějaké výběrové řízení na tento post. Že by další trafika pro věrného?

MAJSTRŠTYK

Městská správa sociálních služeb je „majstrštyk" hnutí ANO. Zde odvolali dlouholetou – politicky naprosto neutrální – ředitelku Jakubcovou ze dne na den. A už se také proslýchá proč. Prý proto, že paní ředitelka vytkla člence hnutí ANO její pracovní pochybení. A to si přeci nemůže dovolit! A za ní, zase jen zastupující osoba, paní Makovcová – bez výběrového řízení.

BEZ UDÁNÍ DŮVODU

Všichni ředitelé městských podniků, na které kdysi proběhlo řádné výběrové řízení, byli odvoláni. Bez příčiny, bez udání důvodu. Odvolali je zhruba před šesti měsíci a dodnes bylo vyhlášeno pouze jedno jediné výběrové řízení na obsazení postu ředitele. Že by se čekalo na to, až se zapomene a tito lidé tam prostě zůstanou natrvalo? Vše je možné. Jenom nám tady chybí ta příslovečná průhlednost a čistota slibovaná mosteckým hnutím ANO. Nebo snad ANO nemělo jako hlavní heslo průhledná výběrová řízení?

TAJEMNO A ZVLÁŠTNOSTI

Nebo je na vině tajemná koaliční smlouva, která zůstala veřejnosti utajena a kde se ANO zřejmě zavázalo poslouchat?

A co ANO na další trafiky? Na úřadě se vyměnil hlavní architekt. Tomu původnímu bylo řečeno, že byl příliš loajální vůči minulému vedení... Do funkce byl povolán arch. Nesládek (kandidoval za vládnoucí garnituru). Ano povolán, výběrové řízení totiž opět neproběhlo.

Také advokátní kanceláři Mgr. Koutecké, která město zastupovala dlouhá léta, nebyla prodloužena smlouva. Ptáte se proč? Na scéně se objevila advokátní kancelář JUDr. Kindla z Chomutova. A proč právě tato kancelář? Je to snad proto, že se jedná o tutéž, která dlouhodobě zastupuje hlavní sílu na městě – politické hnutí Severočeši? A světe div se, ani v tomto případě neproběhlo výběrové řízení!

VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ SE JAKSI NENOSÍ

V Mostě se prostě po osmi letech naprosté průhlednosti výběrová řízení nenosí. Instituce, které nám udělovaly ocenění za nejtransparentnější výběrová řízení v ČR, dnes asi pláčou. Ale ANO to přeci pohlídá, ne? Vždyť deklarovalo poctivost, neústupnost, průhlednost, pracovitost, pravdivost, slušnost. Zatím se nezdá, že by mu vycházelo všechno tak, jak naslibovalo. A to prý členové hnutí „makají".

ZBYTEČNÝ AUDIT

A ještě jedna ukázka skvělého hospodaření s penězi občanů. Na popud ANO je potřeba provést audit hospodaření s dotacemi pro dětský hokej a krasobruslení za poslední tři roky. A cena auditu? Pouhých 120 000 Kč bez DPH! Auditovat se bude něco, co každoročně kontroluje příslušný odbor města, v tomto případě provedl velmi obsáhlou kontrolu navíc i kontrolní výbor. Závěry kontrol podepisoval primátor Vozka a schvalovalo zastupitelstvo. Co se tedy bude kontrolovat za peníze, které by některým sportovním oddílům stačily na roky činnosti? A čí je asi kamarád auditor nevybraný výběrovým řízením?

SNAHA „NAJÍT NĚCO"

Snahou těchto kontrol je „najít něco" na exnáměstkyni Jeníčkovou, respektive na exnáměstky Pitína, Novotného a Brabce. Jenom na exprimátora Vozku se nic nehledá. Nezdá se vám ale, že jestli se najde „něco" na někoho z exnáměstků, tak to padá na hlavu i exprimátora, který je ale dnes věrným souputníkem nového vedení? Poněkud schizofrenní situace, že?

Ani za půl roku vyhrožování zástupci hnutí ANO, jak vše odhalí a ukáží Mostečanům, jak se kradlo za vlády SMM, se jaksi „nic" nenašlo. Není to divné? Neměli by se zastupitelé zamyslet a konečně otevřít oči?

A tak skončeme heslem „ANO, bude líp". Tak až bude, nezapomeňte nás včas upozornit, abychom to neprošvihli.

 

Klub zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu
(12. 4. 2015)

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz