Proč je jich jen šest?

Prvního prosincového dne skončí soutěž nazvaná Pojmenujte naše parky. Jejím vyhlašovatelem je Ekologické centrum Most ve spolupráci se statutárním městem Most a Hospodářskou a sociální radou Mostecka.

Jde jistě o uskutečnění ušlechtilé myšlenky zapojení široké veřejnosti do věcí veřejných – a snaha po pojmenování mosteckých zelených ploch patří přesně do takové kategorie. Co však jistě do ní nepatří je omezenost. Nemyslím tím lidskou hloupost, ale zúžený okruh počtu vybraných zelených ploch, které měla veřejnost možnost pojmenovat.

Organizátoři v propozicích píšou: Hledáme jméno pro šest nejzajímavějších parků v Mostě. Nechci polemizovat o výrazu „nejzajímavějších“ a o tom, kdo je za „nejzajímavější“ považuje.

2015-11-09 sestZajímá mě ale ta číslovka šest. Proč jenom šest?

Parkových ploch je přece v Mostě daleko více. A také jim chybí jméno. Proč jim ho nedat? Od soutěže, jež je určena široké veřejnosti, bych očekával komplexnost zadání soutěžního úkolu – tedy něco ve stylu „lidé městský, pojmenuj všechny parkové zelené plochy v Mostě“.

Od skončení komunálních voleb v roce 2014 my, občané, často slyšíme z úst politiků tvořících vládnoucí koalici slova a věty o tom, jak je zapotřebí ke všemu mít komplexní přístup, problémy řešit komplexně a samozřejmě i komplexně řídit město. Proč tedy město nepojalo i tuto rok trvající soutěž komplexně?

Nechápu, jak organizátoři nemohli do soutěže zařadit rozsáhlý park lidově zvaný Pod Nemocnicí či park SNP (Slovenského národního povstání). Není mi jasné, proč organizátoři opomněli zařadit do seznamu menší, ale lidmi oblíbené zelené plochy označované za parčík Na Konečné (u stejnojmenné zahrádkářské kolonie a pod schodištěm do lesoparku Hrabák) a parčík U Dopravního podniku (též parčík Dopraváků). Druhý parčík se může dokonce pochlubit velkou sochou. Nedokážu si vysvětlit, proč nemůže o svůj název soutěžit park lidově zvaný Zahražanský (též park Zahražany).

Dokáže to někdo komplexně vysvětlit?

Mgr. Petr PROKEŠ

P. S.

Není dobré v propozicích soutěží a her dělat pravopisné chyby a mást tak účastníky. V tomto případě je v propozicích chyba v označení Park střed. Správně má být psáno park Střed. Podle pravidel českého pravopisu je slovo park obecným označením veřejného prostranství – a proto se píše s malým písmenem „p“. Vlastní jméno (název) parku je Střed (proto velké „S“).

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz