Nesouhlasíme s nedemokratickými praktikami primátora Jana Paparegy

Pro Severočechy Most bylo zasedání Zastupitelstva města Mostu, konané dne 17. prosince 2015, velmi nepříjemné.

Opozice se ptala na to, proč se kupuje osobní vůz pro primátora za milion korun, proč nebyla poskytnuta místa v kontrolním výboru zastupitelstva opozici, proč byli členové vládní koalice jmenováni do představenstev a dozorčích rad společností Technické služby města Most a Sportovní hala Most v rozporu se zákonem, proč si radní Zelenka může pronajímat parkovací místa za 400 Kč na rok a běžným občanům se zdražuje parkování na 9 600 Kč na rok.

Severočeši Most byli upozorněni na to, že je krajně nevhodné, aby do čela městské policie byl jmenován Jaroslav Hrvol, bratr náměstka primátora Marka Hrvola. Při arogantních vystoupeních náměstka Hrvola to šumělo i v řadách jeho spolustraníků. Opozice měla připraveno ještě mnoho dalších nepříjemných otázek:

  • Proč v Technických službách města Mostu bude právní služby poskytovat kancelář Kindl & Partneři (právní kancelář zastupující Severočechy Most) bez výběrového řízení?
  • Proč bude pojištění společnosti Technické služby města Mostu zajišťovat také bez výběrového řízení firma otce primátora Paparegy?
  • Kolik zakázek získal bez výběrového řízení z městského rozpočtu zastupitel za Severočechy Most Ing. Jiří Nedvěd?

Chápeme, že tyto otázky a situace byly pro vládní koalici velmi nepříjemné. Krajně nedemokratické reakce primátora Paparegy však nikdo nečekal. Při projednávání nejdůležitějšího materiálu v roce – a to rozpočtu města – byla nedemokraticky ukončena diskuse. Vrcholem potom bylo nevyhlášení přestávky pro poradu poslaneckého klubu, kterou žádala opozice.

Protože se zdaleka nejedná o první nedemokratický krok provedený primátorem Paparegou, považujeme za nutné se vůči takovému chování vymezit. Nezměrná arogance, nerespektování jakýchkoli demokratických principů, strach z jednání s více lidmi – to jsou hlavní povahové vlastnosti „politika“ a šéfa uskupení Severočeši Most, radního Jiřího Zelenky.

Je smutné, že podobné postupy a principy začal již po roce vládnutí používat i primátor Paparega. Vyzýváme jej proto, aby zanechal dalších nedemokratických kroků, které do mosteckého zastupitelstva vnesl podnikatel Zelenka.

Klub zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz