Zase jsi to zvládl, Marku! aneb Hrvol si opět plete hrušky s jablky, tedy S.cz se SMM

Na hloupá prohlášení Marka Hrvola (Severočeši Most), statutárního náměstka mosteckého primátora, jsme si již zvykli. Jenom není jasné, zda perly, jež veřejnosti sděluje, jsou z jeho hlavy nebo je vymýšlejí ty osobnosti, o nichž ve svém prohlášení mluví a on je jenom jejich hlásnou troubou.

Konečně, je to asi jedno.

Pane Hrvole, Sdružení Mostečané Mostu (SMM) se s nikým nespojovalo. Je to samostatné občanské sdružení (dnes „moderně“ vedené pod označením zapsaný spolek), které si pouze pro volby musí najít politický subjekt, jenž jej zaštítí. Tak jsou, bohužel, postaveny ze zákona volby. SMM proto historicky kandidovalo pod křídly Strany pro otevřenou společnost (SOS), Severočechů.cz (S.cz) a Nového Severu (NS). Z hlediska svého fungování je to ale stále občanské sdružení.

Jediné, co pojí subjekty SMM a S.cz, je zakladatel – tím je Stavební bytové družstvo Krušnohor. SMM vzniklo z popudu družstevníků a dodnes je reprezentantem jejich názorů, myšlenek a přání.

Severočeši.cz vznikli proto, aby město Most v době, kdy první hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc (ODS) prohlašoval, že do Mostu nedá kraj ani korunu, dokud mu budou vládnout družstevníci, dosáhlo alespoň na nějaké finance. Povedlo se a vzniklý subjekt – politické hnutí Severočeši.cz – se stal jedním z nejúspěšnějších v kraji. V prvních volbách, kterých se tento subjekt zúčastnil, se stal třetí nejúspěšnější volební stranou v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.

Je opravdu humorné, když se nad spojením dvou znesvářených frakcí v S.cz pohoršuje člověk, jehož hnutí Severočeši.cz vyneslo tam, kde dnes je.

Pan Hrvol jaksi pozapomněl, že to byl lomský představitel S.cz Bronislav Schwarz, který z něj udělal tajemníka Městského úřadu v Lomu a tentýž člověk jej doporučil pro výkon funkce náměstka primátora statutárního města Mostu.

I přes svůj mladý věk Marek Hrvol pravděpodobně trpí sklerózou. Asi si také nepamatuje, že „jeho“ Severočeši Most (SčMo) vznikli jenom proto, že soud zakázal kandidovat S.cz v komunálních volbách, a tak Jiří Zelenka musel rychle „vymyslet“ Severočechy Most a hledat politický subjekt, pod nímž by kandidovali (stala se jím politická strana B10.cz s orientací na ekologii). Do té doby totiž měl být subjekt Severočeši.cz tím, pod kterým by i pan Hrvol kandidoval. Obdobné to bylo s kandidátkou pro krajské volby za S.cz. I zde kandidoval pan Hrvol a s ním i ostatní jím jmenované osobnosti – Zelenka, Paparega, Vozka, Dernerová a Štembera. V tu dobu pro něj a jeho osobnosti nebyli Severočeši.cz politickou fraškou.

A mimochodem: nebýt mocenských choutek podnikatele Zelenky, tak nedošlo k rozdělení S.cz a pan Hrvol se od politické frašky nemusel distancovat. Jenom díky Zelenkově „skvělé“ osobnosti bylo hnutí rozštěpeno, zmařena velmi dobrá práce jeho členů, bylo lidsky ublíženo řadě kvalitních, většinou nestranných lidí v Mostě a do vedení města se dostali opravdoví „experti“. Za to vše můžeme Zelenkovi poděkovat. A pan Hrvol si může jít k němu pro další poklepání na rameno: „Zase jsi to zvládl, Marku!“

Sdružení Mostečané Mostu

CO NAPSAL

Severočeši Most: Opětovné propojení hnutí Severočeši.cz se Sdružením Mostečané Mostu je nevídaná politická fraška. Absolutně se od toho distancujeme

Zastupitelský klub Severočechů Most vydal prohlášení, ve kterém reaguje na situaci ohledně politického hnutí Severočeši.cz. To před týdnem oznámilo, že se poprvé od roku 2013 sešly obě znesvářené poloviny tohoto hnutí a Severočeši.cz se znovu spojili pod podmínkou odchodu podnikatele Jiřího Zelenky.

„V posledních týdnech sledujeme nevídanou politickou frašku v podobě tiskových prohlášení Severočechů.cz o opětovném spojení a znovusjednocení na místní politické scéně. Nejsilnější zastupitelský klub v městském parlamentu Severočeši Most, který čítá 18 zastupitelů, se absolutně distancuje od jakéhokoliv spojování s hnutím Severočeši.cz, vedeném Bronislavem Schwarzem, ve kterém došlo k opětovnému spojení sil se zástupci Sdružení Mostečané Mostu,“ sdělil Marek Hrvol, předseda klubu zastupitelů Severočeši Most.

„S lidmi, díky kterým byla zrušena kandidátní listina Severočechů do krajského zastupitelstva a rovněž ohroženo působení Aleny Dernerové v Senátu PČR, nechceme být v žádném případě spojováni a naopak chceme se od nich distancovat. Je nevídanou politickou fraškou, že lidé, jako je Bronislav Schwarz, Luboš Pitín, Hana Jeníčková apod., kteří na sebe před pár měsíci podávali trestní oznámení a špinili navzájem svá jména, nyní vystupují jako velcí kamarádi a političtí kolegové,“ reagoval Marek Hrvol.

Severočeši Most disponují podle klubu zastupitelů novým politickým subjektem, který je zcela nezávislý na hnutí Severočeši.cz a prostřednictvím kterého bude podána kandidátní listina do komunálních voleb v Mostě. Tento politický subjekt bude v brzké době představen veřejnosti.

„Pevně věříme, že stávající složení Severočechů Most, které se může opírat o osobnosti, jakými jsou Alena Dernerová, Sáša Štembera, Jan Paparega, Vlastimil Vozka či Jiří Zelenka, a které má kompletní zastoupení ve vedení města Mostu, nadále zůstane nejsilnějším politickým uskupením ve městě Most a bude společně bojovat o další přízeň voličů v příštím roce v komunálních volbách – a to v žádném případě ne ve spojení se Severočechy.cz či se zástupci Sdružení Mostečané Mostu,“ dodal Marek Hrvol v prohlášení pro média.

Zdroj: E-mostecko.cz

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz