Alergikovo povzdechnutí

Město Most si pro nás opět připravilo malé překvapení v podobě džunglí, které nyní v městských ulicích leckde vznikají. Technické služby své sekačky nechaly zřejmě ještě v garážích, co když přijdou ledoví muži?

Nejkrásnější na jaru jsou delší dny, více slunečního svitu a teplejší počasí. Milovníci přírody a zahrádek se rozjásají při pohledu na kalendář, kde se na kraji tetelí okénko s datem prvního května.
Alergik se ovšem, alespoň v Mostě, tetelí spíše hrůzou než radostí z jarního rozpuku.
Je jaro a neseká se. Opět. Tráva dosahující ke kolenům je nyní pěstěna v ulici Zdeňka Fibicha, na kterou odkazuje fotografie. Ne, to není reklama na Tarzana s Mauglím, tohle je reklama statutárního města Most. Co touto reklamou chce město svým obyvatelům, ale i návštěvníkům říct, nevím, každopádně je mi jasné, že je to nesprávné vedení městských technických služeb, které nekoná ani zdaleka tak, jak by mělo. Vzpomeňme na nedávné fiasko – čištění komunikací. Ráno nevyjel ani jeden čistící vůz – z technických důvodů. (Kdo by to byl od Technických služeb města Mostu čekal, že?!) Lid mlčí, usmívá se. Že by držel hubu a krok? Ne, to jen část z nás.
Technické služby opět zaspaly. Mají to poslední roky ve zvyku. Vzpomeňme na nedávné zimy. Zledovatělý chodník nejen na ulicích mezi panelovými domy, ale i před školami, jejichž zřizovateli je město Most. I já si vzpomínám na namrzlé kruhové objezdy města, neubrzditelné kopce a strach v očích, který jsem měl, když jsem sjížděl dolů ulicí (Lipovou a Zdeňka Štěpánka) podél Aquadromu a tiše jsem doufal, abych dobrzdil. Zatím to vypadá, že se situace nezlepší, a tak budeme uvažovat o preventivních opatřeních, tedy nevyjíždět či nevycházet v zimě do ulic vůbec. To ale není péče, kterou obyvatelé od města očekávají. Nebo se mýlím?
Vysoká tráva na sídlištích zkrátka je a my si na ni budeme muset do voleb asi zase jenom zvykat. Pak už je to jen a jen na (nás) Vás!

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz