Otázka pro Pavla Vomáčku

Jste zastupitelem a zároveň majitelem projekční a stavební firmy. Je jasné, že jako podnikatel se musíte chovat racionálně. Jestliže byste svůj racionální pohled přísně uplatnil také v politice – třeba v případě investiční komise, které jste členem – co byste vypozoroval?

Podnikatelé se skutečně musejí dívat na svět kolem sebe racionálně. Stačí jedna chyba a firma může zkrachovat. Do komunální politiky jsem vstoupil před mnoha roky – to bylo v období, kdy jsem měl pocit, že racionálno ustoupilo a začaly převažovat osobní zájmy některých lidí. Tehdy jsem si řekl, že se s takovou praxí musí skoncovat a že já jako podnikatel mohu k tomu nabídnout svoje zkušenosti a znalosti. Vybral jsem si Sdružení Mostečané Mostu, s jehož programem jsem se ztotožnil. Těší mě, že se sliby dané občanům daří plnit a že naše sdružení dává najevo, že si voličů váží. Jsem ale samozřejmě také kritický – jako člověk s racionálním pohledem na svět ani nemohu jinak. Vidím, že ne všechno se daří. A pokud se konkrétně ptáte na investiční komisi, pak zrovna k ní mám výhrady. Tvoří ji deset lidí, odborníků orientujících se v technických, ekonomických a dalších záležitostech. Dalo by se předpokládat, že odborně zdatná komise bude přínosem pro práci vedení města. Bohužel, schází se pouze několikrát do roka, takže poradním orgánem radních v tom pravém slova smyslu není. Je to škoda. Budeme se muset společně zamyslet nad tím, kde je zakopaný pes, a situaci řešit tak, aby se komise stala pravou rukou radních a pomáhala jim přijímat rozhodnutí v investiční oblasti, jež má lví podíl pro další rozvoj města.

 

ING. PAVEL VOMÁČKA (SMM), člen investiční komise, poradního orgánu Rady města Mostu

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika