Otázka pro Ervína Breckla

V této rubrice se ptáme na činnost komisí. Měli bychom se tedy ptát i na činnost té dopravní, v níž působíte. Uděláme ale výjimku. Víme totiž o vás, že jste zkušeným řidičem, a proto naše otázka zní: Jak se vám jezdí po Mostě?

Hrozně špatné. Je to doslova dobrodružství. Bezohlednost vládne zdejším komunikacím. Předpisy, jež jsou dány zákonem, snad nikoho nezajímají. Například značka „Stop" je pro mnoho řidičů naprosto nezajímavým doplňkem okrajů vozovek. Dnes a denně vidím po Mostě mnoho řidičů, kteří tuto značku vůbec nerespektují a ohrožují sebe i ostatní účastníky silničního provozu. A jaké je chování šoférů na kruhových křižovatkách? Vyjíždějí z kruháče a nedají blinkr. Anebo dají, ale příliš pozdě. Ostatním účastníkům provozu tak chybí informace o změně směru jízdy vozidla. Za volantem se také soustavně telefonuje. Jako kdyby volání bylo řidičovou povinností. Neřesti se týkají šoférů osobních vozů i náklaďáků. Vidět řidiče, který dodržuje 50kilometrovou rychlost stanovenou pro obec, je vzácnost. Nejsou dodržována ani jiná ustanovení vyhlášky. Nekázeň šoférů je do nebe volající, hrozná, příšerná. Člověk se až stydí za ty neukázněné a ptá se sám sebe, jak takoví lidé mohou vůbec existovat? Jistě mi teď položíte otázku, co si s tím počneme, jak tuto nekázeň budeme řešit? Zeptal jsem se na to policistů. Ti tvrdí, že jestliže nikoho při páchání dopravního přestupku nevyfotí či nenatočí, nemají důkaz, a tudíž nelze zasahovat. Nemohou na konkrétního člověka ukázat a potrestat ho za to, že telefonoval během jízdy, že se vykašlal na dopravní značky atd. Co jsme to za stát? To budeme nadále podporovat neukázněné šoféry? K čemu tedy jsou zákony? Proč je poslanci a senátoři přijímají, když se v praxi nedodržují?

 

ERVÍN BRECKL (SMM), člen dopravní komise, poradního orgánu Rady města Mostu

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika