Za velice úspěšnou považuje petiční akci žádající o převedení řízení mostecké nemocnice na statutární město Most rada (výbor) Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Ta vyhodnotila průběh této iniciativy v úterý 4. listopadu 2014 v podvečerních hodinách.

TISÍCE

Na několika veřejnosti přístupných podpisových místech a mezi obyvateli domů ve správě Stavebního bytového družstva Krušnohoru se podařilo za dva a půl měsíce shromáždit celkem 6 863 podpisů. „To je fantastický úspěch! Tak velký zájem jsme ani nečekali, mile nás překvapil," konstatoval sekretář sdružení František Ryba.

Naprostou většinu tvoří podpisy od občanů města Mostu, své podpisy neváhali připojit i obyvatelé jiných míst mosteckého okresu. Petiční akce byla ukončena 31. října.

NEJVYŠŠÍ PŘEDSTAVITEL

Rada se také zabývala otázkou, jak s peticí SMM naloží za současné konstelace politických sil v Mostě. Rozhodla se vycházet z reálné situace. „My vítězi voleb nejsme, nemůžeme tedy požadavek petice na převedení řízení nemocnice uplatňovat přímo za město v rámci uskutečňování našeho volebního programu. Vítěz voleb, kterým jsou Severočeši Most, je proti takovému postupu, převádět řízení nemocnice pod statutární město Most nechce. Stejné stanovisko zastává i Zastupitelstvo Ústeckého kraje. „Oslovíme proto přímo hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Ostatně tomu je petice také adresována, občané prostřednictvím petice hejtmana oslovují. Věříme tomu, že jako nejvyšší představitel kraje by měl mít zájem na tom, aby v Mostě byla zajišťována kvalitní péče," uvedl František Ryba.

Ten předpokládá, že se s obsahem petice a kritikou na nynější poměry v nemocnici Oldřich Bubeníček podrobně seznámí. „Pan hejtman je zvyklý pohybovat se mezi lidmi, pracuje s připomínkami občanů, takže očekáváme, že přijde s vlastním náhledem na věc, který nemusí být tak striktně odmítavý, jako je tomu v případě Severočechů Most. Jsme přesvědčeni o tom, že podnikne kroky ke zlepšení situace," poznamenal František Ryba.

2014-11-05 petice

KROKY

SMM bude podrobně sledovat vývoj v nemocnici, postup prací v průběhu rekonstrukce objektů a přístup vedení Krajské zdravotní k řešení personálních záležitostí. Svoje poznatky bude konzultovat s ostatními volebními subjekty v Zastupitelstvu města Mostu. V případě pochybností o tom, že vývoj v nemocnici pod vedením Krajské zdravotní, a. s., nebude odpovídat přání občanů vyjádřenému prostřednictvím petice, bude podnikat kroky k tomu, aby došlo k nápravě.

„Respektujeme, že petice je vyjádřením nespokojenosti občanů s kvalitou poskytovaných služeb a s celkovou úrovní nemocnice. To, že konečně Krajská zdravotní začala s opravami, je sice krásné, ale personální stav ve zdravotnickém zařízení je katastrofální. Na tomto úseku je zapotřebí intenzivně pracovat a my nevěříme, že to Krajská zdravotní dokáže. Proto si stále myslíme, že by bylo daleko lepší, kdyby nemocnici řídilo město. Bohužel, voliči rozdali politické karty jinak. Očekáváme proto od hejtmana Bubeníčka, že se bude situací v nemocnici prostřednictvím Krajské zdravotní zodpovědně zabývat – jak z hlediska problematiky investic do budov v areálu, tak personálními záležitostmi," sdělil František Ryba.

ZÁVAZEK

SMM je v případě nezlepšení situace odhodláno petiční akci dotáhnout do konce a nezklamat tak důvěru občanů, byť by to trvalo několik let. „Přání voličů je pro nás závazkem," zdůraznil sekretář Sdružení Mostečané Mostu František Ryba.

 

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz