Předseda Sdružení Mostečané Mostu (SMM) Jan Syrový obdržel odpověď hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka k obsahu petice, v níž občané vyjádřili nespokojenost se stavem mostecké nemocnice a požadovali převést její řízení pod statutární město Most. Z hejtmanovy odpovědi vyplývá, že se jejím obsahem zabývaly orgány kraje a že se stav v nemocnici bude postupně zlepšovat. Hlavní požadavek – převedení nemocnice pod řízení Mostu – ale nebude splněn.

Velký zájem

Za dva a půl měsíce petici podepsalo 6 863 občanů. Podpisová akce skončila 31. října. Rada sdružení 4. listopadu rozhodla, že petice bude předána hejtmanovi neprodleně a osobně. K předání došlo 7. listopadu na Krajském úřadu v Ústí nad Labem. Hejtman Bubeníček dvoučlennou delegaci SMM dokonce přijal a téměř půlhodiny o jejím obsahu s ní diskutoval. Pro Českou televizi poté uvedl, že petice ztratila svůj smysl s ohledem na změny ve vedení Mostu po volbách. Vítěz (Severočeši Most) veřejně proklamoval, že nemocnici převést na město nechce.

Obsah odpovědi

Hejtmanova písemná odpověď pro předsedu Sdružení Mostečané Mostu je poměrně obsáhlá. S celým jejím textem se můžete seznámit níže.

Co bude dál?

Sdružení Mostečané Mostu bude podrobně sledovat vývoj v nemocnici, postup prací na rekonstrukci objektů a přístup vedení Krajské zdravotní k řešení personálních záležitostí. Svoje poznatky bude konzultovat s ostatními volebními subjekty v Zastupitelstvu města Mostu. V případě pochybností o tom, zda vývoj v nemocnici odpovídá přání občanů vyjádřenému prostřednictvím petice, bude podnikat kroky k tomu, aby došlo k nápravě. Přání voličů je pro nás závazkem," reagoval na obsah hejtmanovy odpovědi sekretář sdružení František Ryba.

 

Mgr. Petr Prokeš

pdfHejtmanova odpověď(503.75 KB)

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz