krejcir 02Vojtěch Krejčíř byl znám obyvatelům Mostu – a nejen jim – jako výborný advokát. Byl uznávaným odborníkem v oblasti práva. Mnozí lidé ho dokonce označovali za mosteckou advokátní jedničku. „Já si to o sobě rozhodně nemyslím. Znám v Mostě několik výborných kolegů, kterých si velmi vážím," bránil se Vojtěch Krejčíř lichotivému hodnocení.

Advokacii se věnoval od roku 1978. „Pracovně i věkově jsem nejstarší advokát v Mostě," říkával a nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak ten čas rychle plyne.

krejcir 01

Dlouholeté zkušenosti získané v právní oblasti, ale i zájem o věci veřejné ho nakonec přivedly do komunální politiky. „Řekl jsem si, že poctivosti v politice musím přece pomáhat," zdůvodnil své rozhodnutí ve volebním zpravodaji SMM v roce 2010. Tou poctivostí rozuměl nejen boj proti korupci, ale i přímý vztah politiků vůči občanům, poctivý přístup k potřebám a přáním lidí. A nejen to. „Protože se pracovně pohybuji v oblasti práva, zabývám se problematikou nulové tolerance a jejím praktickým uplatňováním vůči jedincům, kteří nedodržují zákonné normy," vysvětloval svoje zapojení do činnosti SMM.

„Sdružení Mostečané Mostu splnilo opravdu všechno, co slíbilo. Já osobně hlavně oceňuji zprůhlednění všech výběrových řízení," hodnotil později jako politik i právník.

Potom přišla těžká nemoc... Rodák z hanácké Mohelnice žijící v Mostě 38 let jí podlehl. Na kandidátní listině SMM v loňských komunálních volbách uvedl v kolonce věk cifru 62. „V srdcích členů poslaneckého klubu zůstane zapsán jako neúnavný spolubojovník, stále ochotný rádce a výborný odborný poradce. Za svoji práci v našem poslaneckém klubu a jeho vstřícnost vůči veřejnosti zaslouží velké poděkování," zhodnotil František Ryba. Zmínil i to, že Vojtěcha Krejčíře si vážili i političtí oponenti.

Mgr. Petr Prokeš
tiskový mluvčí
Sdružení Mostečané Mostu (SMM)

V Mostě dne 11. 2. 2015

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz