Úmrtí Vojtěcha Krejčíře změní složení klubu zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Na kandidátce za zesnulým následuje LUCIE LIBECAJTOVÁ, která se ve svých 36 letech stane nejmladší členkou klubu.

11 libecajtova

Ve stejné pozici byla v Zastupitelstvu města Mostu i v minulém volebním období.

Od té doby ale profesně povýšila – stala se vedoucí ekonomického oddělení Stavebního bytového družstva Krušnohor.

Co mladou a perspektivní ženu přimělo zapojit se do komunální politiky, do níž se mladí lidé zrovna nehrnou? „To byl právě ten důvod, proč jsem do ní šla. Názory mladých lidí v ní musejí být slyšet. Těší mě, že Sdružení Mostečané Mostu má vstřícný postoj vůči nám, mladým. Jsem ráda za to, že mi SMM dalo důvěru a zařadilo mě na kandidátku. Ještě více si vážím důvěry voličů. V komunální politice mě to baví mimo jiné i proto, že ta je jiná než vysoká – celostátní. Ve vysoké se často vyskytují jedinci, jímž jde jenom o koryta. Oproti nim jsou komunální politici jiní – jsou zvyklí pracovat pro druhé. Dělají pro obyvatele města. Zastupitelé mají k lidem blízko, mohou rychle reagovat na jejich podněty. Občané nás mají pod kontrolou, a když se jim něco nelíbí, přijdou nám to říci na zasedání zastupitelstva. Tato blízkost mi vyhovuje, a proto budu ráda pokračovat v práci zastupitele i po volbách, v nichž SMM sice bylo druhé, ale skončilo v opozici," odpověděla Lucie Libecajtová na námi položenou otázku.

Mladá zastupitelka ráda čte knihy, proto často navštěvuje městskou knihovnu a zajímá se i o kulturní pořady, které toto zařízení připravuje. Přála by si, aby knihovna prošla celkovou rekonstrukcí a přeměnila se v plnohodnotné kulturní centrum. Lucie Libecajtová je tradičně členkou týmu Bludný Holanďan na závodech dračích lodí, družstva sestaveném z pracovníků správy SBD Krušnohor a spolupracujících firem. Ráda navštěvuje filmová představení nejen v mosteckém Kosmosu.

Mgr. Petr Prokeš

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz