Lucie Libecajtová (SMM) složila na dubnovém zasedání městského parlamentu slib zastupitele. Stala se tak plnoprávnou členkou Zastupitelstva města Mostu. V poslaneckém klubu Sdružení Mostečané Mostu nahradila JUDr. Vojtěcha Krejčíře, jenž v únoru podlehl závažné chorobě. Zemřel ve věku 63 roků. Jeho památku uctili zastupitelé minutou ticha hned v úvodu zasedání.2015-04-15 zastupitelka 1

37letá Lucie Libecajtová je vedoucí ekonomického oddělení na správě Stavebního bytového družstva Krušnohor.

2015-04-15 zastupitelka 2

Je nejmladší členkou klubu. Ve stejné pozici byla v Zastupitelstvu města Mostu i v minulém volebním období.

Co mladou a perspektivní ženu přimělo zapojit se do komunální politiky, do níž se mladí lidé zrovna nehrnou? „To byl právě ten důvod, proč jsem do ní šla. Názory mladých lidí v ní musejí být slyšet. Těší mě, že Sdružení Mostečané Mostu má vstřícný postoj vůči nám, mladým. Jsem ráda za to, že mi SMM dalo důvěru a zařadilo mě na kandidátku. Ještě více si vážím důvěry voličů. V komunální politice mě to baví mimo jiné i proto, že ta je jiná než vysoká – celostátní. Ve vysoké se často vyskytují jedinci, jímž jde jenom o koryta. Oproti nim jsou komunální politici jiní – jsou zvyklí pracovat pro druhé. Dělají pro obyvatele města. Zastupitelé mají k lidem blízko, mohou rychle reagovat na jejich podněty. Občané nás mají pod kontrolou, a když se jim něco nelíbí, přijdou nám to říci na zasedání zastupitelstva. Tato blízkost mi vyhovuje, a proto budu ráda pokračovat v práci zastupitele i po volbách, v nichž SMM sice bylo druhé, ale skončilo v opozici," odpověděla Lucie Libecajtová na námi položenou otázku.

Mladá zastupitelka ráda čte knihy, proto často navštěvuje městskou knihovnu a zajímá se i o kulturní pořady, které toto zařízení připravuje. Přála by si, aby knihovna prošla celkovou rekonstrukcí a přeměnila se v plnohodnotné kulturní centrum. Lucie Libecajtová je tradičně členkou týmu Bludný Holanďan na závodech dračích lodí, družstva sestaveném z pracovníků správy SBD Krušnohor a spolupracujících firem. Ráda navštěvuje filmová představení nejen v mosteckém Kosmosu.

 

Text a foto: Mgr. Petr Prokeš

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz