Nová politická kultura?

Předseda zastupitelského klubu ODS Tomáš Kubal veřejně oznámil, že hlavním cílem jeho strany v sestavené koalici SčMo-ODS-ČSSD je nastolení nové politické kultury. Pokud svůj výrok opravdu myslí vážně, měl jít příkladem už v době vyjednávání o koalici. Nešel. Předvedl ale to, jak si tu novou politickou kulturu představuje.

Na tiskovce sdělil, že ODS měla domluvenou schůzku se SMM, ale k té že už nedošlo. Podle našich zdrojů je to lež jako věž. Tomáš Kubal se odmítl setkat s předsedou klubu zastupitelů SMM Janem Syrovým a sešel se pouze s výkonným sekretářem sdružení Františkem Rybou. Tomu sdělil, že ODS jde do koalice se zelenkovci.

Stejně nepravdivé je podle našich zdrojů i tvrzení Marka Hrvola (SčMo) o tom, že SMM odřeklo na poslední chvíli schůzku se Severočechy Most. Když byl termín schůzky domlouván, byl ze strany SMM sdělen jediný požadavek – u vyjednávání nesmí být Jiří Zelenka. S ním zástupci klubu SMM sedět u jednoho stolu nechtěli. Důvod? Velmi špatné zkušenosti s touto osobou. Když se potom tři zástupci SMM dostavili na domluvenou schůzku do kanceláře primátora, seděl v ní také Jiří Zelenka. Zástupci SMM se proto otočili a odešli. Podmínka nebyla ze strany Severočechů Most splněna.

Takto si tedy koalice SčMo-ODS-ČSSD představuje novou politickou kulturu?

Mgr. Petr PROKEŠ

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika