V článku „Z jistých jmen se mi dělá špatně, napsal občan“ zveřejňujeme v části nazvané „Jsme rukojmími“ příspěvek občana Ing. Kamila Křičenského. Kritizuje v něm zdražení parkovacích míst v Mostě. Příspěvek se dočkal písemné reakce. Protože obsahuje další informace k dané problematice, zveřejňujeme ji.

HROZÍ KOLAPS

Rozhořčení Ing. Kamila Křičenského plně chápu a jsem toho názoru, že by si postupy vedení města, týkající se zákroků v parkování, zasloužily mnohem více než jen rozhořčení. Parkování v obcích je celoplošným problémem a nevěnovat se mu, to je v podstatě pomalá sebevražda. Místní samospráva se vystavuje nebezpečí náhlého kolapsu v parkování, jenž lehce sklouzne v anarchii v městské dopravě.

PŘEKROČENÝ SLIB

Sdružení Mostečané Mostu (SMM) si bylo toho velmi dobře vědomo, a proto ve svém volebním programu na období let 2010 – 2014 dalo občanům slib, že v Mostě vybuduje 2 000 parkovacích míst. SMM slib splnilo a vybudovalo jich ještě více (téměř 2 200).

POKRAČOVÁNÍ ZNEMOŽNĚNO

Plán měl pokračovat i v tomto volebním období. Rozdělení politických sil po volbách ovšem vedlo k tomu, že náš program nemůžeme naplňovat. Vizí SMM bylo vybudovat hlavně dostatek tzv. záchytných parkovišť, která měla být hlídaná a měla umožnit bezpečné a pohodlné parkování. K tomu se ještě budovala malá parkoviště stylem „na každém možném plácku“ (vždy jsme ale nechávali vyjádřit bydlící v okolních domech, zda s výstavbou parkoviště souhlasí). Každopádně jsme však vůbec neuvažovali o rušení placených stání. Jestliže jednou někdo tento systém ve městě zavedl, proč jej tedy rušit!?

KRUTÁ PRAVDA

Ještě je zapotřebí upozornit na jeden fakt.

S odstraněním placených stání (ať už pomocí nehorázného zvýšení ceny či neprodloužením smlouvy) často souhlasili ostatní řidiči, kteří bydlí na sídlištích s „lesy značek“. Činili tak v naději, že se jim bude lépe parkovat – a zadarmo.

Opak je ale krutou pravdou. Je logické, že počet aut se na sídlištích nezmění. Jenom těch hledajících řidičů bude více, protože se jimi stanou i ti bývalí majitelé „značek“. Ale pozor!!!

Současná městská vláda se prý zhlédla v tzv. parkovacích zónách. A co z toho vyplývá? No přece to, že návštěvníci sídlišť nebudou mít už vůbec kde zaparkovat a ti na sídlištích bydlící si budou muset všichni zaplatit rezidenční kartu. Ta je sice pustí do „jejich“ parkovací zóny, ale už jim nezaručí, že v ní najdou místo k zaparkování. Platit tak nebudou jenom majitelé „značek“, ale vlastně téměř všichni. Parkovat ovšem budou jenom ti nejrychlejší.

A tak se vydělávají peníze.

PRO PÁR VYVOLENÝCH

Toto celé je dokladem toho, že současné vedení města nepracuje pro všechny občany města a že filozofie parkování z autorské dílny současných vedoucích komunálních politiků je zcela zcestná. Důležité pro ně je dělat kroky pro svých pár vyvolených.

Jak je například možné, že se snížila daň z nemovitosti pouze pro „podnikatele“ (tedy přeloženo do jasné řeči – pro pana podnikatele Jiřího Zelenku, jenž jich v Mostě vlastní nejvíc).

A parkování? Proč bylo panu Zelenkovi pod rouškou podpory podnikání pronajato deset parkovacích míst za 4 000 Kč za rok (tedy každé místo za pouhých 400 korun!!!). Kdo ví?

Přeji hodně úspěchů v každodenním hledání místa na zaparkování!

 

František RYBA
výkonný sekretář SMM

Banner - ibenk Banner-Hazard Banner-MiniMost Banner-Strnci Banner-lza

Naše jednička - MUDr. Jan Cee

DSC 0005 

Zastupitelé SMM 2018 - 2022

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika

Email

info@mostecane.cz