Parkování v Mostě je pomalá sebevražda

V článku „Z jistých jmen se mi dělá špatně, napsal občan“ zveřejňujeme v části nazvané „Jsme rukojmími“ příspěvek občana Ing. Kamila Křičenského. Kritizuje v něm zdražení parkovacích míst v Mostě. Příspěvek se dočkal písemné reakce. Protože obsahuje další informace k dané problematice, zveřejňujeme ji.

HROZÍ KOLAPS

Rozhořčení Ing. Kamila Křičenského plně chápu a jsem toho názoru, že by si postupy vedení města, týkající se zákroků v parkování, zasloužily mnohem více než jen rozhořčení. Parkování v obcích je celoplošným problémem a nevěnovat se mu, to je v podstatě pomalá sebevražda. Místní samospráva se vystavuje nebezpečí náhlého kolapsu v parkování, jenž lehce sklouzne v anarchii v městské dopravě.

PŘEKROČENÝ SLIB

Sdružení Mostečané Mostu (SMM) si bylo toho velmi dobře vědomo, a proto ve svém volebním programu na období let 2010 – 2014 dalo občanům slib, že v Mostě vybuduje 2 000 parkovacích míst. SMM slib splnilo a vybudovalo jich ještě více (téměř 2 200).

POKRAČOVÁNÍ ZNEMOŽNĚNO

Plán měl pokračovat i v tomto volebním období. Rozdělení politických sil po volbách ovšem vedlo k tomu, že náš program nemůžeme naplňovat. Vizí SMM bylo vybudovat hlavně dostatek tzv. záchytných parkovišť, která měla být hlídaná a měla umožnit bezpečné a pohodlné parkování. K tomu se ještě budovala malá parkoviště stylem „na každém možném plácku“ (vždy jsme ale nechávali vyjádřit bydlící v okolních domech, zda s výstavbou parkoviště souhlasí). Každopádně jsme však vůbec neuvažovali o rušení placených stání. Jestliže jednou někdo tento systém ve městě zavedl, proč jej tedy rušit!?

KRUTÁ PRAVDA

Ještě je zapotřebí upozornit na jeden fakt.

S odstraněním placených stání (ať už pomocí nehorázného zvýšení ceny či neprodloužením smlouvy) často souhlasili ostatní řidiči, kteří bydlí na sídlištích s „lesy značek“. Činili tak v naději, že se jim bude lépe parkovat – a zadarmo.

Opak je ale krutou pravdou. Je logické, že počet aut se na sídlištích nezmění. Jenom těch hledajících řidičů bude více, protože se jimi stanou i ti bývalí majitelé „značek“. Ale pozor!!!

Současná městská vláda se prý zhlédla v tzv. parkovacích zónách. A co z toho vyplývá? No přece to, že návštěvníci sídlišť nebudou mít už vůbec kde zaparkovat a ti na sídlištích bydlící si budou muset všichni zaplatit rezidenční kartu. Ta je sice pustí do „jejich“ parkovací zóny, ale už jim nezaručí, že v ní najdou místo k zaparkování. Platit tak nebudou jenom majitelé „značek“, ale vlastně téměř všichni. Parkovat ovšem budou jenom ti nejrychlejší.

A tak se vydělávají peníze.

PRO PÁR VYVOLENÝCH

Toto celé je dokladem toho, že současné vedení města nepracuje pro všechny občany města a že filozofie parkování z autorské dílny současných vedoucích komunálních politiků je zcela zcestná. Důležité pro ně je dělat kroky pro svých pár vyvolených.

Jak je například možné, že se snížila daň z nemovitosti pouze pro „podnikatele“ (tedy přeloženo do jasné řeči – pro pana podnikatele Jiřího Zelenku, jenž jich v Mostě vlastní nejvíc).

A parkování? Proč bylo panu Zelenkovi pod rouškou podpory podnikání pronajato deset parkovacích míst za 4 000 Kč za rok (tedy každé místo za pouhých 400 korun!!!). Kdo ví?

Přeji hodně úspěchů v každodenním hledání místa na zaparkování!

 

František RYBA
výkonný sekretář SMM

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika